Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Modern Türk HikâyesiKavram, Gelişim Seyri, Literatür, Tematik ve Karşılaştırmalı Okumalar

Liste Fiyatı : 270,00TL
İndirimli Fiyat : 175,50TL
Kazancınız : 94,50TL
9786059268011
362279
Modern Türk Hikâyesi
Modern Türk Hikâyesi Kavram, Gelişim Seyri, Literatür, Tematik ve Karşılaştırmalı Okumalar
175.50

Modern Türk Hikâyesi hikâyemizin gelişim seyrini, yönelimlerini tematik ve karşılaştırmalı okumalarla araştırıyor. Kitap üç ana bölümden meydana gelmektedir. Kavramlar üzerine bazı dikkatlerin yer aldığı ilk bölümde klasik hikâye verimleriyle modern dönem arasında, yeni algı çerçevesinde bağlantı kurmaya yardımcı olacak düşünceler de dile getirilmekte. İkinci bölüm modern Türk hikâyeciliğini kuşbakışı irdeliyor. Doğuşundan başlayarak günümüze yakın bir tarihe kadar türün gelişim seyrini gözler önüne seriyor. Üçüncü bölüm ise yazarlar ve eserler bağlamında tematik, kavramsal ve karşılaştırmalı okumaları içeriyor. Şüphesiz her bölüm kendi içinde açımlayıcı yeni yazılara, ilavelere açık bir yapı sergilemektedir. Ancak kitabın, bir gövde olarak, kendini gerçekleştirmiş olduğu da rahatça söylenebilir.

*

Bu ikinci baskısında kitap yeniden elden geçirilmiş, bazı tarihler güncellenmiş, hikayeciler ve eserleri üzerine okumalar içeren yeni yazılarla kapsamlı bir literatür çalışması kitaba dahil edilmiştir.

 • Açıklama
  • Modern Türk Hikâyesi hikâyemizin gelişim seyrini, yönelimlerini tematik ve karşılaştırmalı okumalarla araştırıyor. Kitap üç ana bölümden meydana gelmektedir. Kavramlar üzerine bazı dikkatlerin yer aldığı ilk bölümde klasik hikâye verimleriyle modern dönem arasında, yeni algı çerçevesinde bağlantı kurmaya yardımcı olacak düşünceler de dile getirilmekte. İkinci bölüm modern Türk hikâyeciliğini kuşbakışı irdeliyor. Doğuşundan başlayarak günümüze yakın bir tarihe kadar türün gelişim seyrini gözler önüne seriyor. Üçüncü bölüm ise yazarlar ve eserler bağlamında tematik, kavramsal ve karşılaştırmalı okumaları içeriyor. Şüphesiz her bölüm kendi içinde açımlayıcı yeni yazılara, ilavelere açık bir yapı sergilemektedir. Ancak kitabın, bir gövde olarak, kendini gerçekleştirmiş olduğu da rahatça söylenebilir.

   *

   Bu ikinci baskısında kitap yeniden elden geçirilmiş, bazı tarihler güncellenmiş, hikayeciler ve eserleri üzerine okumalar içeren yeni yazılarla kapsamlı bir literatür çalışması kitaba dahil edilmiştir.

   Stok Kodu
   :
   9786059268011
   Boyut
   :
   13,5 x 21,0 cm
   Sayfa Sayısı
   :
   304
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2022
   Kapak Türü
   :
   A. Bristol (Karton Kapaklı)
   Kağıt Türü
   :
   70 gr Holmen lüks kitap kağıdı
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat