Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

DURSUN ALİ TÖKEL, 1962 Yılında Samsun'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimimi Amasya ve Samsun şehirlerinde farklı yerlerde tamamladı. 1983 yılında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandı ve adı geçen bölümü 1987 yılında tamamladı. 1987-1991 yılları arasında çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı.

1992 yılında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne Araştırma Görevlisi olarak girdi ve bu bölümde 1994 yılında Yüksek lisansını; 1998 yılında da doktorasını tamamladı.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinden 2015 yılında emekli oldu. Temmuz 2015 tarihinde İstanbul Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde öğretim üyesi olarak göreve başladı. Halen aynı fakültede çalışıyor.

Dursun Ali Tökel’in çeşitli dergilerde yayınlanmış pek çok makalesinin yanı sıra; Divan Şiirinde Şahıslar Mitolojisi, Divan Şiirinde Harf Simgeciliği, Deneysel Edebiyat Yönüyle Divan Şiiri ve Divan Şairi Diyor ki adlarıyla yayımlanmış dört kitabı bulunmaktadır.

Dursun Ali Tokel - Yazarın kitapları

Kapat