Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%35
buyuyenayyayinlari.com.tr

Devr-i A’lâFashu Dürri'l-Ağlâ Şerhu Devri’l-A’lâ ve Salâhaddin Uşşakî’nin Miftâhu’l-Vücûdi’l-Eşher fî Tevcîhi Kelâmi’ş-Şeyhi’l-Ekber Tevcîhinin Ta’lîki

Liste Fiyatı : 40,00TL
İndirimli Fiyat : 26,00TL
Kazancınız : 14,00TL
9786057683694
362448
Devr-i A’lâ
Devr-i A’lâ Fashu Dürri'l-Ağlâ Şerhu Devri’l-A’lâ ve Salâhaddin Uşşakî’nin Miftâhu’l-Vücûdi’l-Eşher fî Tevcîhi Kelâmi’ş-Şeyhi’l-Ekber Tevcîhinin Ta’lîki
Büyüyenay Yayınları
26.00

11. asırdan itibaren şekillenen vird geleneğinde evrâd ve ahzâb kitapları oluşturulmuş, bunların meşhurları şerhedilmiştir. Bunlardan biri Muhyiddin ibn Arabî Hazretleri’nin Devr-i A’lâ’sıdır. Harîrizâde Seyyid Muhammed Kemaleddîn Efendi bu virdi Fashu Dürri’l-A’ğlâ Şerhu Devri’l-A’lâ adıyla şerh etmiştir. Harîrizâde eserini: "Kibrît-i ahmer, misk-i athar, dürr-i ezher, Şeyhü’l-Ekber -muhyi’l-milleti ve’l-hakîkati ve’d-dîn kuddise sirruhu’l-metîn- Hazretleri’nin avam ve havas arasında meşhûr ve livâsı menşûr Dürr-i A’ğlâ olan Devr-i A’lâ nâmlı korunma hizbi üzerine muvahhidlerin en fakiri Harîrizâde Muhammed Kemalüddîn işbu şerh-i Türkî’yi derleyip tamamlayarak Fashu Dürri’l-Ağlâ Şerhu Devri’l-A’lâ ismiyle adlandırdı. Dua ve anılma vesilesi olarak değerli dostlarına yâdîgâr bıraktı. Melik ve Allâm Allah’tan havâs ve avâmın bu eserden menfaatlenmesini dileriz." cümleleriye takdim etmektedir.

Bu eserin sonunda Salâhaddin Uşşakî’ye ait Miftâhu’l-Vücûdi’l-Eşher fî Tevcîhi Kelâmi’ş-Şeyhi’l-Ekber isimli eser de yer almaktadır.

 • Açıklama
  • 11. asırdan itibaren şekillenen vird geleneğinde evrâd ve ahzâb kitapları oluşturulmuş, bunların meşhurları şerhedilmiştir. Bunlardan biri Muhyiddin ibn Arabî Hazretleri’nin Devr-i A’lâ’sıdır. Harîrizâde Seyyid Muhammed Kemaleddîn Efendi bu virdi Fashu Dürri’l-A’ğlâ Şerhu Devri’l-A’lâ adıyla şerh etmiştir. Harîrizâde eserini: "Kibrît-i ahmer, misk-i athar, dürr-i ezher, Şeyhü’l-Ekber -muhyi’l-milleti ve’l-hakîkati ve’d-dîn kuddise sirruhu’l-metîn- Hazretleri’nin avam ve havas arasında meşhûr ve livâsı menşûr Dürr-i A’ğlâ olan Devr-i A’lâ nâmlı korunma hizbi üzerine muvahhidlerin en fakiri Harîrizâde Muhammed Kemalüddîn işbu şerh-i Türkî’yi derleyip tamamlayarak Fashu Dürri’l-Ağlâ Şerhu Devri’l-A’lâ ismiyle adlandırdı. Dua ve anılma vesilesi olarak değerli dostlarına yâdîgâr bıraktı. Melik ve Allâm Allah’tan havâs ve avâmın bu eserden menfaatlenmesini dileriz." cümleleriye takdim etmektedir.

   Bu eserin sonunda Salâhaddin Uşşakî’ye ait Miftâhu’l-Vücûdi’l-Eşher fî Tevcîhi Kelâmi’ş-Şeyhi’l-Ekber isimli eser de yer almaktadır.

   Stok Kodu
   :
   9786057683694
   Boyut
   :
   12,0 x 19,5 cm
   Sayfa Sayısı
   :
   160
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   Aralık 2020
   Kapak Türü
   :
   A. Bristol (Karton Kapaklı)
   Kağıt Türü
   :
   70 gr Holmen lüks kitap kağıdı
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat