Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%35
buyuyenayyayinlari.com.tr

Rind ile Zâhid

Liste Fiyatı : 30,00TL
İndirimli Fiyat : 19,50TL
Kazancınız : 10,50TL
9786052071427
362312
Rind ile Zâhid
Rind ile Zâhid
Büyüyenay Yayınları
19.50

Bu kitap medeniyetimizin içli ve samimi sesi Fuzûlî'nin kaleme aldığı Rind ile Zâhid, insanoğlunun en kadim ve asli yönelişlerinden biri olan hakikate ve anlamlar dünyasının sırlarına yapılan bir keşif yolculuğu. Basmakalıp düşüncelerin ve görünüşlerin ötesindeki anlamlar evreni, şekilden manaya doğru yapılan seferler, zihnin bitmek tükenmek bilmeyen sorularına karşılık, gönlün kanmayan susuzluğu Zâhid isimli baba ile, Rind isimli oğlunun diyaloglarında dile geliyor. Korku çukurundan çıkıp ümit vadisine yapılan yolculuklar, doğru kılığına girmiş yanlış, ceza elbisesini giymiş masumiyet bu sorgulamalara eşlik ederek varoluşun yüzeyinden derinliklerine doğru hikmetin arandığı bir manevi ve fikri oluşuma dönüşüyor. Eserde hakikat ile yanılsama, görünüş ile gerçek, şekil ile öz, gösteriş ile samimiyet sürekli çatışırlar. Sonunda denizin dibindeki taş ile inci tanesi bir ve aynı olacaktır. Kuru bilgiye itiraz eden Rind'in arayışları, hem kendisini hem de hakikat algısı şekil üzerine kurulu Zâhid'i değiştirecektir.

Samimiyet, coşkunluk, sadelik, duyarlılık ve ifade kudretinin bir araya geldiği bu eser, ömrünü kültürümüze adamış Prof. Dr. Hüseyin Ayan'ın çevirisiyle yeniden vücut buluyor.

 • Açıklama
  • Bu kitap medeniyetimizin içli ve samimi sesi Fuzûlî'nin kaleme aldığı Rind ile Zâhid, insanoğlunun en kadim ve asli yönelişlerinden biri olan hakikate ve anlamlar dünyasının sırlarına yapılan bir keşif yolculuğu. Basmakalıp düşüncelerin ve görünüşlerin ötesindeki anlamlar evreni, şekilden manaya doğru yapılan seferler, zihnin bitmek tükenmek bilmeyen sorularına karşılık, gönlün kanmayan susuzluğu Zâhid isimli baba ile, Rind isimli oğlunun diyaloglarında dile geliyor. Korku çukurundan çıkıp ümit vadisine yapılan yolculuklar, doğru kılığına girmiş yanlış, ceza elbisesini giymiş masumiyet bu sorgulamalara eşlik ederek varoluşun yüzeyinden derinliklerine doğru hikmetin arandığı bir manevi ve fikri oluşuma dönüşüyor. Eserde hakikat ile yanılsama, görünüş ile gerçek, şekil ile öz, gösteriş ile samimiyet sürekli çatışırlar. Sonunda denizin dibindeki taş ile inci tanesi bir ve aynı olacaktır. Kuru bilgiye itiraz eden Rind'in arayışları, hem kendisini hem de hakikat algısı şekil üzerine kurulu Zâhid'i değiştirecektir.

   Samimiyet, coşkunluk, sadelik, duyarlılık ve ifade kudretinin bir araya geldiği bu eser, ömrünü kültürümüze adamış Prof. Dr. Hüseyin Ayan'ın çevirisiyle yeniden vücut buluyor.

   Stok Kodu
   :
   9786052071427
   Boyut
   :
   12,0 x 19,5 cm
   Sayfa Sayısı
   :
   94
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   3
   Çeviren
   :
   Prof. Dr. Hüseyin Ayan
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapaklı
   Kağıt Türü
   :
   70 gr Holmen lüks kitap kağıdı
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat